Spojení dvou průměrných dalo vzniknout něčemu jedinečnému

Každý to známe, občas se nám zadaří a spojením něčeho průměrného vytvoříme delikatesu nebo funkční stroj. Z pohledu funkčního stroje se tohle někomu povedlo a tak na trh prnikl kombinovaný sporák, který spojuje výhody dvou obyčejných věcí a dělá z nich vyjíměčnou věc. Kombinovaný sporák je spojení plynové varné desky a elektrického pečící trouby, která je v dnešní době již klasická věc v našich domácnostech. Síla elektrické trouby spočívá v lepší regulaci teploty a větším množství programů. Kombinovaný sporák má značné množství výhod. Jako jsou například, nízká pořizovací cena, snadná regulace teploty, jednoduchá obsluha, mnoho pečících programu aj. Má ale ovšem také pár nedostatků.  Například je nutný přívod plynu, je zde náročnější údržba varné desky a pro ty z vás, kteří si zařizují kuchyni tak možná i šířka sporáku.

Dávejte si pozor na velikost trouby, můžete narazit na větší, či menší dle počtu osob, kterým bude kombinovaný sporák sloužit a také na základě toho, jak často jej hodláte používat.

Také si dávejte pozor na třídu energetické náročnosti. Ta udává(jako i u jiných elektrospotřebičů) spotřebu energie. Doporučujeme pochopitelně vybírat se značkou A. Ta je totiž nejnižší.

Speciální funkce a vlastnosti 

Máme zde pro vás nachystané také speciální funkce, které kombinovaný sporák nabízí. 

Některé z nich mají litinové mřížky, ty nám zajistí lepší stabilitu nádobí, také nám usnadní čištění a v neposlední řadě vylepší design varné desky. Na sporáku máme také pojistky hořáků. Ty nám slouží jako bezpečnostní prvek. Dále elektrické zapalování plynu slouží pro snadné a bezpečné zažehnutí plamene. Funguje nejčastěji na zamáčknutí knoflíku.

Příklop je designový a zároveň funkční prvek. Lze jej využít jako další pracovní plochu v kuchyni.