Jak to tedy je? Na čem záleží a co není až tak důležité?

Znáte to, na něčem záleží a na něčem méně. Je potřeba v dnešním světě umět správně vybrat a určovat priority. Obzvlášť co se elektroniky a jídla týká… No a pokud se to týká elektroniky, která nám s výrobou pomáhá, tak to platí o to víc. Budeme si povídat o tom jak si pořídit kontaktní gril. 

Základní prvek elektronického kontaktního grilu jsou grilovací desky. Ty musí být vyrobeny z kvalitního materiálu. Jejich výběr je totiž nesmírně důležitý. Vybírat můžete mezi materiály jako teflon, keramika či litina. Pochopitelně by desky měli být vylepšeny a mít nepřilnavou vrstvu, aby čištění po použití netrvalo moc dlouho. K této nepřilnavé vrstvě je potřeba se chovat slušně a nepoškrábat ji, jinak se v poškrábaných místech budou zachycovat nečistoty.

Důležitý prvek by měli být vyjímatelné desky, které vám umožní kontaktní gril lépe umýt.

Je libo mini gril nebo něco většího?

Kontaktní grily, můžete sehnat ve více provedení, jako například mini grily o velikosti cca 20×15 centimetrech nebo velké kontaktní grily o velikosti 50x30cm. Pokud doma grilujete často a máte gril kam uložit, tak doporučujeme volit ten větší je to opravdu zážitek. Pokrmy máte mnohem rychleji připraveny, protože na gril vleze věší množství jídla a vy nemusíte stát a celý večer otáčet maso na grilu a můžete si užívat s přáteli nebo rodinou. 

Pochopitelně je důležité myslet i na délku kabelu.. chceme mít ke grilu dobrý přístup nebo ne?

Rekapitulace na závěr

Každý profi kontaktní gril by neměl postrádat 

  1. Nepřilnavý povrch, který usnadní následné čištění.
  2. Vyjímatelná miska na tuk 
  3. Časovač 
  4. Světelná a zvuková signalizace hlásí ukončení předehřevu a možnost vložení potravin.
  5. Digitální displej
  6. Protiskluzové nožičky usnadní nám obsluhu grilu
  7. Umožnění regulace teploty, protože různé pokrmy mohou vyžadovat odlišné teploty k přípravě. S tím si poradí termostat, se kterým snadno nastavíte potřebnou teplotu

 

Děkujeme vám za přečtení, doufáme, že naše rady nebyly zbytečné. Přejeme správný výber vašeho osobního grilu.