Máme to totiž podle pravítka!

Víte jak to je.. ranní chléb manželovi do práce je jako dřevorubcovi do lesa.. Občas je problém ukrojit přesný plátek chleba nebo nakrájet rychle a efektivně zeleninu. Krájet zeleninu dlouho trvá a krájet chléb je složitá operace, protože každý chce ten nejtenčí, ale to není v realitě možné. Dnes nám prosím dovolte vás na moment zdržet s představením elektrických kráječů, protože pokud si zakládáte na drobnostech a jste trochu perfekcionisti, tak tento nástroj je přímo pro vás. Elektrické kráječe šetří čas strávený krájením, šetří váš počet otupených nožů a také námahu, jelikož s kráječem je všechno jde jedna báseň.

Jak jej mám ale správně vybrat.

Vybírejte na základě materiálu, maximální tloušťky řezu a ceny.

Materiál bývá většinou plastový s ocelovým kotoučem, ovšem některé z nich můžete najít i v jiném provedení. Ve všech různých barvám, takže se nemusíte bát, že by do vašeho interiéru nesedl.

 

S cenou jsou na tom kráječe velmi dobře. Pro domácí použití můžeme kráječe najít od 1000 Kč až po 5000 Kč. V tomto případě doporučujeme nechodit do nejlevnější varianty, ale ta nejdražší, je už trochu přepych. Ty dražší již mají pár vychytávek navíc.

Maximální tloušťka řezu elektrické kráječe nabízí nejčastěji něco o velikosti mezi velikosti 13–23 mm. Tloušťka řezu, také závisí na tom, k jakému využití je kráječ určen.

Elektrický kráječ je výjimečný v tom, že na něm můžete dokonale přesně nakrájet jakoukoliv potravinu. Jako příklad uvedeme kráječ na chleba, ale také na uzeniny, sýry, zmrzlé maso nebo zeleninu.

Na závěr pro a proti? 

Jako největší výhodou je perfektně přesný řez. Dokonalá stabilita přístroje spolu s bezpečnostními prvky zabraňují zranění. Zvládneme nakrájet i tenké plátky, sýrů, salámu  a jiných pochutin. Opravy jsou snadné, protože stačí jednou začas nabrousit, nebo vyměnit kotouč, dle četnosti krájení.

Jako nevýhodu můžeme uvést nutnost elektrického proudu, vyšší pořizovací cenu, musíme si na něj udělat doma místo a počítat s tím, že něco málo váží, alespoň některé modely.